Serial „Pielgrzym miłości” - wielka premiera w TVP1

dodano: 2011-04-19 12:42 | aktualizacja: 2011-04-19 12:58
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka Pośród licznych propozycji programowych Telewizji Polskiej związanych z beatyfikacją Jana Pawła II na szczególną uwagę zasługuje ośmioodcinkowy serial dokumentalny „Pielgrzym miłości”. Film, który TVP pokaże po raz pierwszy, przybliża kluczowe chwile oraz ogromne religijne i polityczne konsekwencje pontyfikatu Jana Pawła II. Reżyserem dokumentu jest Jarosław Szmidt, który wspólnie z Mariuszem Wituskim napisał także scenariusz. Muzykę skomponował Michał Lorenc. Emisja „Pielgrzyma miłości” - w TVP1 w kolejne niedziele: 1, 8,15 i 22 maja br.„Pielgrzym miłości” to wzruszający i przepełniony emocjami obraz, który w niebanalny sposób ukazuje, jak Karol Wojtyła w drodze do świętości stał się dla milionów ludzi największym autorytetem moralnym i przywódcą duchowym. Autorzy filmu, młodzi twórcy, podjęli próbę scalenia w jeden obraz kluczowych chwil pontyfikatu Wielkiego Papieża, ukazując Go z perspektywy 2011 roku.

Zdjęcia do „Pielgrzyma miłości" trwały prawie cztery lata. Powstawały w 12 krajach, w 120 miejscach na czterech kontynentach (m. in. w Watykanie, we Włoszech, w Polsce, w Izraelu, w Meksyku, w Jordanii, w Boliwii, w Zambii, w Botswanie, na Malcie). Część ujęć kręcono w miejscach, gdzie kamera zazwyczaj nie ma wstępu, np. w pałacu prezydenckim w Meksyku, w meczecie w Casablance, w szkole koranicznej w Rabacie, w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. W serialu zostały wykorzystane też unikatowe materiały archiwalne pochodzące ze zbiorów m. in. CTV, RAI, LUCE, MEDIASET, Filmoteki Watykańskiej, Filmoteki Narodowej, WFDiF, TVP, Działu Dokumentacji Filmowej UJ, PAP, Episkopatu Polski oraz ze zbiorów prywatnych.

Specjalnie dla serialu zostały nagrane wypowiedzi autorytetów współczesnego świata – osób, które wspominają Jana Pawła II. Są wśród nich głowy państw - prezydent Republiki Włoskiej Francesco Cossiga, b. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa, wybitni przedstawiciele świata kultury i nauki - tenor Plcido Domingo, aktor Raoul Bova, kreatorka mody Laura Biagiotti, dziennikarze - Valentina Alazraki, Franco Bucarelli, profesor Rocco Buttiglione, najważniejsi przedstawiciele światowych religii - duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, Naczelny Rabin Izraela Yisrael Meir Lau, a także inne osobistości, np. książę Jordanii El Hassan bin Talal, Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, który nigdy nie wypowiadał się w mediach. W filmie zobaczymy i usłyszymy też najbliższych współpracowników Jana Pawła II: kard. Stanisława Dziwisza i abp Piero Martiniego - Ceremoniarza Papieskich Ceremonii Liturgicznych w latach 1987 - 2007.

Emisja „Pielgrzyma miłości” – w TVP1 w niedziele: 1,8,15 i 22 maja br. o godz.16.00.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...