„Santo Subito. Niewyjaśnione uzdrowienie” w TVP1

dodano: 2011-04-25 16:44 | aktualizacja: 2011-04-26 10:08
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka 27 kwietnia o godz. 19:00 w Kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie obędzie się przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Santo Subito. Niewyjaśnione uzdrowienie”. Film jest opowieścią siostry Marie Simon-Pierre, której cudowne uzdrowienie uznane zostało w procesie beatyfikacyjnym za cud przypisywany Janowi Pawłowi II.Telewizja Polska, jako jedyna zarejestrowała opowieść siostry Marie Simon-Pierre, dotyczącej jej cudownego uzdrowienia, które uznane zostało w procesie beatyfikacyjnym za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II. Narracja rozwija się w rytmie codziennego życia francuskiej zakonnicy w jej wspólnocie zakonnej i podczas pracy w Instytucie Macierzyństwa Katolickiego w Bourgoin-Jallieu, w atmosferze oczekiwania na Beatyfikację Ojca Świętego. Obrazy z teraźniejszości przeplatają się z historiami dotyczącymi życia i śmierci Jana Pawła II. Wątki narracyjne prowadzą ze sobą swego rodzaju dialog: pierwszy dotyczy siostry już aktywnej fizycznie, drugi zmarłego 6 lat temu Papieża. Oboje w przeszłości cierpieli na tą samą chorobę Parkinsona.

Siostra Marie Simon-Pierre została uzdrowiona niespełna 2 miesiące po śmierci Jana Pawła II. Po kilku latach skrupulatnych badań, komisja do spraw beatyfikacji sformułowała dekret, który uznał, że uzdrowienie miało cudowny charakter i że dokonało się dzięki wstawiennictwu zmarłego Ojca Świętego. 14 stycznia 2011r. dekret ten został zatwierdzony przez papieża Benedykta XVI.

Siostra nigdy dotąd nie opowiedziała nikomu publicznie swojej historii. Milczenie przerwała wyłącznie dla Telewizji Polskiej, dając tym samym możliwość przedstawienia niezwykłego dokumentu, a także przeżywania uroczystych chwil związanych z Beatyfikacją Ojca Świętego. Reżyserem filmu jest Grzegorz Tomczak.

Przedpremierowe pokazy filmu, organizowane przez Biuro Marketingu TVP S.A., odbyły się Polsce w 4 miastach: Krakowie- Łagiewnikach (15 kwietnia), Warszawie (19 kwietnia), Poznaniu (20 kwietnia) i Kielcach (20 kwietnia)

Premiera telewizyjna filmu: 30 kwietnia (sobota), godz. 17:25 w TVP1
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

369 zł Więcej...