W Ghanie powstanie elektrownia PV o mocy 50 MW

dodano: 2012-06-04 21:55 | aktualizacja: 2012-06-04 22:06
autor: Anna Sulisz | źródło: Siginik Energy Ltd

episolar_logo Siginik Energy Ltd podpisał kontrakt z Electricity Company of Ghana Ltd (ECG) na instalację 50 megawatowej (MW) naziemnej elektrowni fotowoltaicznej w Ghanie. W wydanym oświadczeniu Siginik, spółka zależna Episolar Inc, poinformowała, że prace związane z budową rozpoczną się w ciągu najbliższych 6 miesięcy w północno-zachodnim regionie Ghany. Warto dodać, że znajdzie tam pracę 800 osób. Ghana mocno inwestuje w zielone technologie.- Siginik jest bardzo podekscytowany tym nowymi możliwościami - powiedział Daniel McCormick, dyrektor zarządzający w Siginik. - Ghana to szybko rozwijająca się gospodarka... Elektrownia PV to duża korzyść dla mieszkańców Ghany, którzy będą mogli w tak krótkim czasie korzystać z zielonej energii i równocześnie wypełniać założenia ustawy o zielonej energii z Ontario. W znacznym stopniu elektrownia wspomoże przyszłe zielone i słoneczne projekty w rejonie ECOWAS.
 
Obie strony poinformowały, że są prowadzone wstępne rozmowy dotyczące kolejnych fotowoltaicznych projektów, jednak nie ujawniono szczegółów.
 
Pod koniec 2011 roku, prezydent Ghany podpisał ustawę o Energii Odnawialnej (REA 831), która wejdzie w życie już w czerwcu 2012 roku. Celem ustawy jest zwiększenie do 2020 roku aż do 10% pokrycia zapotrzebowania kraju na energię elektryczną z nowych, odnawialnych źródeł energii i aż do 75% z dużych elektrowni wodnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...