Duże zainteresowanie projektami PV we Francji

dodano: 2012-06-04 22:31 | aktualizacja: 2012-06-13 22:49
autor: Anna Sulisz | źródło: PV

Francja flaga We Francji, pomimo gwałtownego kryzysu, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, oraz spadku kwot płaconych za 1 kW zwrócony co sieci, systemy fotowoltaiczne nadal cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Jak poinformował francuski Urząd Regulacji Energii (Commission deregulation d'energie) regionalni dystrybutorzy energii elektrycznej otrzymali aplikacje na dostawy 640 MW z nowych instalacji fotowoltaicznych o mocy do 100 kW. Aż trzykrotnie przekroczyło to założenia francuskiego rządu z 2011 roku.
 
Spowodowało to znaczny spadek cen energii pozyskiwanej z nowych systemów fotowoltaicznych. W tym samym okresie, liczba podań o podłączenie nowych gospodarstw domowych do sieci spadła o ponad 35 procent.
 
CRE nie ujawnia, ile z tych projektów zostało już zrealizowanych i podłączony do sieci. Według Krajowego Stowarzyszenia Energii odnawialnej SER (Syndicat des Energies Renouvelables - SER) około 1,67 gigawatów (GW) energii wpłynęło do francuskiej sieci z fotowoltaicznych instalacji w 2011 roku, a łączna moc wszystkich zamontowanych instalacji to 2,64 GW. Uważa się, że obecnie ponad 1,69 GW czeka na zatwierdzenie i podłączenie.
 
Prezes SER Jean-Luis Bal, wezwał nową ministra ekologii, Nicole Bricq, aby poprawiła politykę rządu Francji dotyczącą fotowoltaicznych instalacji, w celu dalszego rozwoju tej gałęzi krajowego przemysłu. Jednym z żądanych działań jest podłączenie do sieci już gotowych 250 kW instalacji, które są obecnie wyłączone i czekają na rozstrzygnięcie przetargów. Równocześnie, minister jest proszona o podwojenie wysokości limitów przyznanych instalacjom PV  z obecnych 450 MW do 900 MW rocznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...