Chiński Hanergy przejmie niemieckiego Solibro

dodano: 2012-06-07 22:39 | aktualizacja: 2012-06-13 22:49
autor: Anna Sulisz | źródło: china.org.cn

Po pojawiających się, na początku czerwca 2012r. spekulacjach mediów, Q.Cells SE oficjalnie poinformowało, że ​​chińska firma Hanergy Holding Limited kupi niemieckiego producenta cienkich paneli, firmę Solibro. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Niezwłocznie po podpisaniu kontraktu Hanergy przejmie linie produkcyjne należące do Solibro. 
W wydanym oświadczeniu Q.Cells poinformował, że przedstawiciele obu firm złożyli podpisy w siedzibie firmy Hanergy w Pekinie. Hanergy zamierza znacznie zwiększyć produkcję cienkich paneli w technologii CIGS. Roczna produkcja to panele o mocy ponad 100 megawatów (MW). Dzięki atrakcyjnej lokalizacji fabryk w niemieckiej miejscowości Thalheim, firma Hanergy będzie w stanie bardziej elastycznie zaopatrywać i obsługiwać wszystkich swoich klientów w Europie.
 
- To przejęcie nie jest spowodowane wyłącznie umacnianiem pozycji firmy na światowym rynku czy zwiększaniem konkurencyjności. Chodzi również o ścisłą współpracę pomiędzy firmami oraz zapewnienie klientom produktu najwyższej jakości
- powiedział Li Hejun, prezes Hanergy.

Q.Cells poinformował, że rozważał wybór pomiędzy "kilkoma potencjalnymi" partnerami nim wybór padł na firmę Hanergy. "Technologia Solibro i jej moce produkcyjne, w połączeniu z fotowoltaicznymi (PV) zasobami Hanergy, zadecydowały o szybkim podpisaniu porozumienia."  
 
Hanergy zapewnia, że w niemieckich fabrykach nie będzie zwolnień personelu ani zmiany kadry zarządzającej. W ostatnim czasie Solibro zawiesiło produkcję paneli 35 MW, podczas gdy 90 MW są nadal produkowane. W 2011 r. Solibro wyprodukował 66 MW moduł w technologii CIGS. Firma poinformowała o obniżeniu kosztów w do 1 dol./Wp a jeszcze w 2010 GTM przewidywało, że taki koszt będzie możliwy do osiągnięcia dopiero w 2013 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...