Niemcy: wzrost mocy o 1,8 GW PV w I kw. 2012

dodano: 2012-06-04 20:31 | aktualizacja: 2012-06-10 20:22
autor: Anna Sulisz | źródło: pV

Niemcy Niemiecka Federalna Agencja Sieci Elektrycznych po raz kolejny, bez wielkiego rozgłosu opublikowała informacje o nowych instalacjach fotowoltaicznych. W sumie, tylko w pierwszym kwartale 2012 roku, zainstalowano panele PV o mocy 1,8 gigawatów (GW).  W samym tylko marcu, oddano do użytku nowe instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 1,15 GW. 23 maja Agencja poinformowana na swojej stronie internetowej , iż dane o instalacjach wykonanych w przediale czasowym od stycznia do kwietnia będą dostępne już w czerwcu. Nie podano więcej szczególów.



Znaczący wzrost liczby instalacji w Niemczech w marcu 2012 roku wyniknął prawdopodobnie z faktu, że w tym czasie odbyła się polityczna debata na temat planowanych redukcji dotacji do instalacji solarnych i zbliżającym się terminem obniżenia wysokości taryf w dniu 1 kwietnia 2012r.

Wejście w życie nowej ustawy dotyczącej energii solarnej zostało wstrzymane przez niemiecki Senat (Bundesrat) i została skierowana do komisji mediacyjnej. Oznacza to, że zapowiadane drastyczne cięcia w wysokości od 20 do 29 proc. zostaną ponownie odroczone.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...