Calyxo zwiększa produkcję ogniw cienkowarstwowych

dodano: 2012-06-12 19:18 | aktualizacja: 2012-06-13 22:49
autor: Anna Sulisz | źródło: pV

Calyxo Mająca siedzibę w niemieckiej miejscowości Bitterfeld / Wolfen-Thalheim firma Calyxo GmbH poinformowała o planach znacznego zwiększenia produkcji modułów cienkowarstwowych ogniw słonecznych zbudowanych z kadmu i tellurku kadmu (CdTe) w Europie jeszcze w 2012 roku. Firma należąca do Q.Cells oficjalnie poinformowała o zwiększeniu produkcji jeszcze przed końcem lutego 2012, gdy to została przejęta przez Solar Fields. Firma zwiększy produkcję z obecnych 25MW do 80 MWp do końca tego roku dzięki otwarciu drugiej linii produkcyjnej. W wydanym oficjalnym oświadczeniu firma poinformowała:

- Technologia CdTe ma ogromny potencjał w redukcji kosztów wytwarzania energii słonecznej. Cienkowarstwowe ogniwa słoneczne są bardziej ekonomiczne w produkcji i można przekształcać energię słoneczną na energię elektryczną nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Moduły nadal skutecznie działają nawet na tych dachach, których spadek nie jest bezpośrednio skierowany na południe.

Na rynku pojawiają się informacje, że największy na świecie producent cienkowarstwowych modułów, firma First Solar, która również wykorzystuje technologię CdTe, zamknie swoje niemieckie fabryki w Frankfurcie nad Odrą do końca 2012 roku. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...