IFC i Scatec pracują nad projektami PV w Afryce

dodano: 2012-06-12 21:57 | aktualizacja: 2012-06-13 22:49
autor: Anna Sulisz | źródło: pV

scatec IFC InfraVentures, część World Bank Group oraz norweski Scatec Solar podpisały umowę, na mocy której zamierzają rozwijać fotowoltaiczne projekty w zachodniej i centralnej Afryce. Obie firmy potwierdziły, że będą projektować, rozwijać, finansować i obsługiwać naziemne i nie-naziemne instalacje fotowoltaiczne w Afryce, m.in. w Burkina Faso, Benin, Kamerunie, Nigrze i Togo.Poinformowano, że każdy projekt to elektrownie o mocy co najmniej 10 megawatów (MW), chyba że będą instalowane w miejscach bez dostępu do centralnych sieci - wtedy moc instalacji może być mniejsza. 

Jak poinformowały IFC i Scatec - całkowity koszt projektu i budowy 10 MW elektrowni solarnej to kwota od 25-30 mln euro. Jeśli chodzi o kwestie finansowe,  obie firmy zapraszają afrykańskich inwestorów do udziału w charakterze inwestorów kapitałowych. Ponadto, w zależności od możliwości, potrzebne fundusze będą dostępne w postaci długoterminowych pożyczek z krajowych i międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. 
 
Czas trwania podpisanej umowy będzie zależny od wielkości rynku oraz liczby projektów, które zostaną opracowane. Zazwyczaj jednak IFC inwestuje w konkretne projekty w określonym czasie, wspomagając inwestycje sektora prywatnego. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...