50 MW elektrownia słoneczna w Bułgarii

dodano: 2012-06-12 22:28 | aktualizacja: 2012-06-13 22:48
autor: Anna Sulisz | źródło: pV

Astronergy Mająca siedzibę w Chinach, należąca do Chint Group, firma Astronergy zakończyła budowę fotowoltaicznej elektrowni o mocy 50 megawatów (MW) w Bułgarii. Uważa się, że Bułgaria ma dobry poziom natężenia promieniowania słonecznego. Jak podano w oficjalnym komunikacie prasowym, pole paneli polikrystalicznych rozpoczęło działalność komercyjną 12 czerwca 2012 roku, po trzech miesiącach budowy.Oczekuje się, że 1,6 mld kilowatogodzin energii elektrycznej zostanie wytworzone w ciągu najbliższych 25 lat. Zasili lokalną sieć elektryczną na podstawie podpisanych umów i gwarantowanych stawek taryfowych. 
 
- Bułgaria ma dobry poziom natężenia promieniowania słonecznego, które jest wystarczające dla rozwoju projektów fotowoltaicznych, co umożliwi zmniejszenie zależności od konwencjonalnych paliw kopalnych i energii jądrowej, które obecnie pokrywają zapotrzebowanie kraju na energię elektryczną w ponad 90 proc. -  powiedział przedstawiciel firmy Astronergy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...