Nagrody Intersolar przyznane

dodano: 2012-06-14 19:34 | aktualizacja: 2012-06-17 15:05
autor: Anna Sulisz | źródło: Informacja własna

Intersolar Już po raz piąty przyznano nagrody Intersolar Europe 2012 dla najbardziej pionierskich firm, produktów i usług w branży energetyki solarnej. Nagrody wręczono 13.06.2012 podczas trwania największych targów techniki solarnej w Monachium. W sumie wręczono dziewięć nagród, po trzy w każdej z trzech kategorii.Nagrody są przyznawane corocznie przez organizatorów Intersolar Europe: Solar Promotion GmbH, Pforzheim i Fryburgu Wirtschaft und Touristik Messe GmbH & KG (FWTM) oraz niemiecką firmą Solar Industry Association (BSW-Solar) z Berlina. 
Po raz pierwszy do rywalizacji zostały zaproszone także firmy z Chin, które konkurowały z firmami z Intersolar North America, Intersolar India i oczywiście Intersolar Europe. W sumie 93 firmy z 15 miały okazję konkurować o nagrody Intersolar. Niezależne jury złożone z ekspertów, naukowców, badaczy, przedstawicieli przemysłu i dziennikarzy wyłoniło trzech zwycięzców w każdej kategorii.
 
W kategorii modułów fotowoltaicznych nagrody wręczono firmom: MBJ Services GmbH z Hamburga za mobilny tester sprawności modułów fotowoltaicznych, SolarEdge Technologies GmbH z Grasbrunn za znaczne poprawienie sprawności produkowanych modułów fotowoltaicznych oraz Solon Corporation z USA producenta modułów fotowoltaicznych. 
 
W kategorii technologi grzewczej nagrodzono firmy: Soltigua – Laterizi Gambettola SRL z Włoch za nowoczesne panele rurowe, Tigi Ltd z Izraela za nowoczesny system grzewczy Honeycomb Collector oraz TVP Solar SA ze Szwajcarii za płaski panel solarny. 
 
W Kategorii Produkcji i Technologii PV nagrody wręczono: Isra Surface Vision GmbH, z Niemiec za technologię umożliwiającą testowanie modułów będących w trakcie produkcji, Pasan SA ze Szwajcarii za miernik SpotLIGHT oraz Schott Solar AG z Niemiec za opracowanie nowego procesu metalizacji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...