Niemcy: cło na chińskie ogniwa fotowoltaiczne

dodano: 2012-07-23 19:52 | aktualizacja: 2012-07-23 21:12
autor: Anna Sulisz | źródło: PV

Niemcy Niemiecki Minister Ochrony Środowiska, Peter Altmaier poinformował o szykujących się antydumpingowych opłatach celnych przeciwko chińskim producentom ogniw fotowoltaicznych, co w kontekście europejskim, powinno być dowodem na nieuczciwą konkurencję. Altmaier chce stworzenia tak silnej branży solarnej w Niemczech, aby mogła sama poradzić sobie wśród międzynarodowej konkurencji.Przedstawiciel Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej, Altmaier zamierza rozmawiać na ten temat z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na spotkaniu, które odbędzie się pod koniec sierpnia podczas jej wizyty w Chinach. Uważa on, że przetrwanie niemieckiej fotowoltaiki leży w interesie narodowym. Niemieccy producenci ogniw fotowoltaicznych mają dylemat - produkować drogo w Niemczech czy korzystać z pomocy chińskich dostawców.
 
W ciągu ostatnich tygodni, Altmaier zwracał uwagę na antydumpingowe sprawy toczące się przeciwko chińskim producentom produktów fotowoltaicznych. Te informacje wywołały mieszane reakcje w branży.  Niektóre firmy były zadowolone z podjętych działań, inne firmy uważają, że nie warto rozpoczynać wojny handlowej z Chinami. 
 
Tymczasem Chiny ogłosiły, że ​​uruchomi cło wyrównawcze (CVD) i antydumpingowe (AD) dla produktów fotowoltaicznych produkowanych w USA oraz cła antydumpingowe dla produktów z Korei Południowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...