Hybrydowe elektrownie słoneczne we Francji

dodano: 2012-07-30 16:41 | aktualizacja: 2012-07-30 17:39
autor: Anna Sulisz | źródło: PV

heliotrop Francuskie Ministerstwo Energetyki ogłosiło 30 lipca 2012 roku, że aż 29 megawatów (MW), z projektowanych 50 MW, będzie otrzymywanych z produktów firmy Heliotrop. Firma ta produkuje najnowszej generacji, hybrydowe ogniwa fotowoltaiczne w technologii CPV i PV, które zostaną zamontowane w nowych elektrowniach solarnych na terenie Francji. Krak ten, podobnie jak Niemcy mocno inwestuje w elektrownie słoneczne.W związku z tym, że jest to nowa technologia, która nie była dotychczas wykorzystywana w naziemnych elektrowniach solarnych uważa się, że może ona być bardzo pomocna. Nowe rozwiązania zostały dostrzeżone przez francuski rząd i przyznano dotację na projekty hybrydowych instalacji CPV i PV, które zostaną wykonane przez francuską firmę CPV Heliotrop.
 
- Planuje się, że aż 30 proc. energii elektrycznej we Francji będzie produkowane przez przez panele typu CPV. Budowa elektrowni rozpocznie się w 2013 roku.Hybrydowy charakter projektów wpływa na znacznie łatwiejsze finansowanie projektów - twierdzi przedstawiciel firmy Heliotrop. 
 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...