Niemcy - 5 GW mocy z paneli zainstalowanych do końca lipca

dodano: 2012-09-03 21:06 | aktualizacja: 2012-09-04 12:55
autor: Anna Sulisz | źródło: PV

Niemcy Niemiecka Federalna Agencja Energetyczna poinformowała o zamontowanych instalacjach fotowoltaicznych o mocy prawie 4,9 GW od początku bieżącego roku do 31 lipca. To stanowi prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Ilość montowanych instalacji fotowoltaicznych w Niemczech jest nadal w tendencji wzrostowej, choć nie oczekuje się znacznego przyspieszenia do końca tego roku. Niemiecka Federalna Agencja Energetyczna opublikowała również na swojej stronie internetowej aktualne dane dotyczące zainstalowanych systemów fotowoltaicznych. Według tych informacji, w lipcu uzyskano do 543,225 MW w nowo zainstalowanych systemów PV. W sumie generuje to dodatkowe 4,9 GW w tym roku. W tym samym okresie ubiegłego roku uzyskano wzrost uzyskanej energii o 2.285 MW. Zatem suma wszystkich instalacji fotowoltaicznych dotowanych przez OZE do 31 lipca 2012 wynosiła 29,7 GW.
 
Przyczyną gwałtownego wzrostu instalacji fotowoltaicznych w pierwszej połowie 2012 roku były spowodowane trwającymi dyskusjami na temat wysokości dotacji i okresów przejściowych o których mówi nowelizacja ustawy o odnawialnych zasobach energii.
 
Od 1 kwietnia niemiecki rząd dokonał drastycznych cięć dla dachowych systemów fotowoltaicznych i na nowo zdefiniował klasy wydajności. Dlatego na koniec czerwca kończyły się okresy przejściowe dla większych instalacji, co prawdopodobnie jest przyczyną gwałtownego wzrostu nowych instalacji.
 
Operatorzy dużych parków ogniw fotowoltaicznych mają czas do końca września, aby je podłączyć do sieci i korzystać z zagwarantowanych profitów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...