First Solar - stop dla modułów PV dla Agua Caliente

dodano: 2012-09-03 21:47 | aktualizacja: 2012-09-04 12:57
autor: Anna Sulisz | źródło: PV

Według nieoficjalnych informacji First Solar wstrzymał dostawy swoich cienkich modułów fotowoltaicznych do projektu Agua Caliente o mocy 290 MW, którego budowa trwa obecnie w Arizonie, USA. Bloomberg poinformował, że prace nad tym amerykańskim projektem wartym 1800 mln dolarów, który w lipcu osiągnął etap 200 MW  i to przed terminem dlatego firmy muszą zwalniać i dostosować się do wypełnienia umownych etapów. Według kierownika budowy, Freda Pech nie należy oczekiwać wznowienie dostaw nie wcześniej niż w styczniu 2013 roku.Powołując się na analityków Citing Maxim Group LLC, Bloomberg poinformował że w pierwszej połowie 2012 roku budowa została znacznie przyspieszona, dzięki czemu firma będzie mogła zaopatrywać w panele słoneczne inne projekty. Szef firmy poinformował, że First Solar najpierw realizował dostawy dla tego projektu ponieważ przyniosło to firmie wyższe zyski. 
 
Zawieszenie dostaw paneli First Solar dla Agua Caliente nie oznacza obniżenia zysków, choć  oznacza większe zagrożenie dla finansów w przyszłych latach  2013 i 2014.

Uważa się, że Agua Caliente to największa elektrownia słoneczna na świecie. Inwestycja ma być zakończona w 2014 roku.Projekt Agua Caliente należy do NRG i MidAmerican Solar.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...