IFA: Zarządzanie energią w domu wg Sharpa

dodano: 2012-08-30 22:13 | aktualizacja: 2012-09-16 12:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sharp

sharp logo Na największej wystawie elektroniki użytkowej IFA2012 w Berlinie, która odbyła się w na początku września 2012 zaprezentowano także najnowsze rozwiązania w dziedzinie techniki solarnej, zaprojektowanych dla prywatnych gospodarstw domowych. Jest to ważny element, na który zwraca się uwagę już w czasie projektowania domów jednorodzinnych. Dzięki 50-letniej obecności na rynku, japońska firma Sharp ma bogate doświadczenie w dziedzinie produkcji paneli słonecznych, ich projektowaniu i najlepszemu wykorzystaniu w trudnych warunkach.Do najnowszego projektu firmy Sharp, prezentowanego pod nazwą Smart Energy Home wybrane zostały półprzezroczyste moduły słoneczne instalowane na fasadzie budynku. Nowoczesne moduły zapewniają nie tylko wysoki zysk, ale są również bardzo estetyczne. Produkcja paneli jest prowadzona w sposób przyjazny dla środowiska.
 
Firma Sharp dodatkowo zaprezentuje domowy system zarządzania energią (HEMS), który pozwala podłączać urządzenia elektroniczne do układów, które sterują zużyciem energii, dzięki czemu zaopatrzenie mieszkania w energię elektryczną jest bardziej efektywne i mniej kosztowne. Zacienienie powodowane przez te specjalne cienkowarstwowe moduły powoduje również zmniejszenie obciążenia dla klimatyzacji. Efektem tego jest bardziej efektywne i tańsze zaopatrywanie mieszkania w energię elektryczną. 
 
Energia elektryczna pozyskiwana ze słońca staje się coraz bardziej istotna dla klientów indywidualnych. Firma Sharp niedawno rozpoczęła sprzedaż zestawów fotowoltaicznych (PV) przeznaczonych dla domów jednorodzinnych. W skład zestawu wchodzą moduły fotowoltaiczne, inwertory, układy łączące, różne podzespoły prądu stałego oraz wszystkie potrzebne elementy dodatkowe.

Wraz z Hitachi Capital, firma Sharp oferuje całą gamę możliwości finansowania inwestycji dla inwestorów indywidualnych oraz dla firm. Takie rozwiązania inwestycyjne oferowane są już od lipca w Wielkiej Brytanii i wkrótce zostaną wprowadzone także w innych krajach europejskich.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...