Bosch wycofa się z branży energii słonecznej?

dodano: 2012-10-01 19:25 | aktualizacja: 2012-10-03 22:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: PV

Aleo_Solar_www Niemiecki Financial Times Deutschland (FTD) poinformował o możliwości wycofania się znanej firmy Bosch z branży energii słonecznej. Podstawą tych informacji  była wypowiedź prezesa zarządu firmy Bosch, Franza Fehrenbacha podczas ceremonii wręczenia nagród "strateg roku". Firma Bosch oficjalnie nie potwierdziła tych informacji, ani im nie zaprzeczyła. Prezes zarządu Boscha stwierdził, że "nieprzewidywalność warunków kontynuowania działalności na tym rynku jest bardzo duża". Nawiązując do fotowoltaiki i rewolucji energetycznej dodał, że znaczące inwestycje w energię słoneczną są konieczne, jednak "dla takich inwestycji bardzo ważne jest również ich bezpieczeństwo". W tym kontekście Fehrenbach najwyraźniej chciał zakomunikować, że nawet długoterminowe zaangażowanie firmy Bosch nie oznacza że firma będzie podtrzymywać fundusze na ten przyszłościowy biznes jakim jest  fotowoltaika - długoterminowe nie oznacza ...na zawsze.
 
W przeszłości nie było takich spekulacji na temat wycofania się firmy Bosch z sektora fotowoltaiki. We wcześniejszym wywiadzie Fehrenbach zapowiedział, że Bosch ma wszystko pod kontrolą. Firma inwestuje w energię słoneczną od 2008 roku.
 
W sierpniu Bosch poinformował o zakończeniu produkcji cienkich ogniw fotowoltaicznych w Erfurcie. Bosch przejął również firmy Ersol i Johanna Solar, jak również część Aleo Solar (produkcja w Prenzlau niedaleko od Szczecina). Ostatnio Bosch nabył firmę Voltwerk, partnera firmy Conergy, produkującą inwertery. W 2011 roku oddział technologiczny Boscha zajmujący się fotowoltaiką miał stratę z działalności operacyjnej 364 mln euro. Ogólnie firma Bosch straciła około 1,3 mln euro na działalności w branży energii solarnej. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...