Rejestracja chińskich modułów PV w Europie?

dodano: 2013-02-22 21:03 | aktualizacja: 2013-02-23 10:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: aplustech.pl

Chiny Jest prawdopodobne, że chińskie moduły fotowoltaiczne przywożone do Europy będą musiały być rejestrowane. Kilka serwisów informacyjnych, donoszą, że Komisja Europejska przeprowadziła konsultacje z państwami członkowskimi UE w sprawie planów monitorowania poziomu chińskiego importu modułów fotowoltaicznych do Europy już od marca tego roku. Celem jest powstrzymanie importerów przed spekulacjami i uniknięciem planowanych zmian w prawie.
To krok do wprowadzenia ceł antydumpingowych w Unii Europejskiej lub innych rozwiązań mających na celu poprawę konkurencyjności europejskich producentów.

Informacja wywołała niemałe zamieszanie na rynku PV. Z jednej strony mogliśmy zaobserwować w ostatnich tygodniach tendencję spadkową cen paneli PV. Z drugiej strony mamy do czynienia z ograniczoną podażą spowodowana zmianą polityki handlowej wielu chińskich producentów. Do tego nałożyła się przerwa związana z obchodami Chińskiego Nowego Roku. W efekcie trudno jest kupić od ręki duże ilości jednego producenta o ustalonej mocy i jakości, w korzystnej cenie. Wielu inwestorów gorączkowo poszukuje możliwości tańszego zakupu obawiając się wzrostu cen.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...