Rejestracja chińskich modułów PV w Europie?

dodano: 2013-02-22 21:03 | aktualizacja: 2013-02-23 10:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: aplustech.pl

Chiny Jest prawdopodobne, że chińskie moduły fotowoltaiczne przywożone do Europy będą musiały być rejestrowane. Kilka serwisów informacyjnych, donoszą, że Komisja Europejska przeprowadziła konsultacje z państwami członkowskimi UE w sprawie planów monitorowania poziomu chińskiego importu modułów fotowoltaicznych do Europy już od marca tego roku. Celem jest powstrzymanie importerów przed spekulacjami i uniknięciem planowanych zmian w prawie.




To krok do wprowadzenia ceł antydumpingowych w Unii Europejskiej lub innych rozwiązań mających na celu poprawę konkurencyjności europejskich producentów.

Informacja wywołała niemałe zamieszanie na rynku PV. Z jednej strony mogliśmy zaobserwować w ostatnich tygodniach tendencję spadkową cen paneli PV. Z drugiej strony mamy do czynienia z ograniczoną podażą spowodowana zmianą polityki handlowej wielu chińskich producentów. Do tego nałożyła się przerwa związana z obchodami Chińskiego Nowego Roku. W efekcie trudno jest kupić od ręki duże ilości jednego producenta o ustalonej mocy i jakości, w korzystnej cenie. Wielu inwestorów gorączkowo poszukuje możliwości tańszego zakupu obawiając się wzrostu cen.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...