Niski poziom degradacji paneli fotowoltaicznych Aleo

dodano: 2012-11-27 21:37 | aktualizacja: 2013-04-02 21:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: aleo solar

Aleo_Solar_www Okazuje się, że panele słoneczne wyprodukowane przez niemiecką firmę Aleo Solar AG, nawet po 10 latach pracy wykazują tylko minimalne zmniejszenie wydajności (degradację) spowodowaną czasem użytkowania. Niezależny dostawca usług solarnych, firma MBJ Services oceniła sprawność 5.44-kilowatowego systemu zbudowanego w pobliżu Bremy w Niemczech, który działa już prawie od 10 lat. Dokonano pomiarów wydajności wszystkich wyprodukowanych i zamontowanych w systemie 34 paneli firmy Aleo za pomocą światłoczułych urządzeń.
W wyniku badania stwierdzono średni poziom degradacji paneli w wysokości 2,73%. Projektanci systemów fotowoltaicznych zazwyczaj zakładają straty wydajności 0,5% w skali roku, ale ku zaskoczeniu degradacja modułów Aleo Solar jest o połowę mniejsza
 
Aleo S_02 - panel fotowoltaiczny wyprodukowany w 2002 w miejscowości Prenzlau w Brandenburgii (niedaleko od Szczecina), był również sprawdzany pod kątem uszkodzeń komórek za pomocą elektroluminescencji. Lohse Eric z MBJ poinformował, że panele fotowoltaiczne Aleo mają nie tylko niezwykle niskie poziomy degradacji, ale także pod każdym względem są w świetnym stanie.
 
Analizowany system został zamontowany na dachu budynku gospodarczego na farmie Oldendorf i wytworzył 43.576 kilowatogodzin (kWh) w ciągu dziewięciu lat pracy. Zaplanowana nominalna moc systemu to około 950 kWh na kilowat zainstalowanej mocy nominalnej, ale po szczegółowej ocenie rocznej wydajności stwierdzono znacznie wyższą moc w stosunku do zaplanowanych 883 kWh.

- Zwróciliśmy się w kierunku fotowoltaiki abyśmy mogli wygenerować energię przyjazną dla środowiska - powiedział przedstawiciel farmy Uwe Hach.
- Fakt, że osiągi naszego systemu praktycznie nie zmalały od ponad dekady jest wyraźnym świadectwem jakości modułów Aleo - dodał.

Dzięki swej minimalnej degradacji, ich system będzie nadal zapewniać wysokie osiągi w ciągu wielu następnych lat - i kiedy ich kompensata wygaśnie za 10 lat, można się spodziewać, że system wyprodukuje mnóstwo energii, którą właściciele wykorzystają na własny użytek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

749 zł Więcej...