Bosch dostał oferty na solarny biznes

dodano: 2013-04-04 19:07 | aktualizacja: 2013-04-07 23:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: PV

Aleo_Solar_www Po ogłoszeniu przez znaną niemiecką firmę Bosch, że zamierza zrezygnować z biznesu związanego z fotowoltaiką, gigant elektroniki potwierdził, że otrzymał oferty od zainteresowanych stron. Niejasne jest jednak, jak to długo potrwa, gdy Bosch zdecyduje się na którąś z nich. W Erfurcie i Arnstadt, aż 1800 osób zostało bezpośrednio dotknięte zamierzeniami firmy Bosch, co spowodowało protesty.
Rzecznik Boscha, Katrin Lauterbach, potwierdziła, że firma otrzymała wstępne zapytania od potencjalnych inwestorów:
- Jesteśmy obecnie na etapie badań propozycji w oparciu o ich zawartość - dodała. Bosch nie ujawnia żadnych informacji.

- Badamy bardzo dokładnie wszystkie oferty i perspektywy. Celem jest zachowanie jak największej liczby miejsc pracy, jak to tylko możliwe, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla zainteresowanych pracowników - przekazała Lauterbach.

Niespełna dwa tygodnie temu, Bosch zapowiedział wyjście z fotowoltaicznego biznesu, wpływając tym samym na około 3.000 pracowników, z których większość jest zatrudniona w niemieckim Arnstadt. Bosch poszukuje nabywcy, zarówno dla jej działalności w Turyngii i jego ponad 90% udziałów w firmie produkcyjnej aleo Solar.

Uznano w ostatnich miesiącach, że kontynuacja działalności Boscha w dziedzinie fotowoltaiki nie jest ekonomiczna, a nawet oznacza ryzyko.

Protest

W związku z tymi informacjami  zorganizowano marsz w proteście z okazji zamknięcia elektrowni słonecznych Boscha w Arnstadt. W Erfurcie i Arnstadt 1.800 osób zostało bezpośrednio dotknięte przez zapowiedzi spółki. Może ucierpieć wiele miejsc pracy w regionie, również zależnych pośrednio pd tej produkcji. Szacuje się, że łączna liczba zagrożonych pracowników to około 3.500.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...