Instalatorzy PV przeciwni cłom antydumpingowym

dodano: 2013-04-04 19:10 | aktualizacja: 2013-04-11 11:51
autor: Olaf Skrzypiński | źródło: EU PV

Europa Unia Europejska UE Jak wykazało badanie EuPD, większość europejskich firm, które oferują oraz instalują moduły fotowoltaiczne z Chin zaczną zmieniać dostawców, aby uniknąć ewentualnych wstecznych płatności za sprowadzone urządzenia. Od marca 2013 roku w UE konieczne jest rejestrowanie importowanych z Chin urządzeń fotowoltaicznych. W czerwcu natomiast ma się rozpocząć debata w Komisji Europejskiej nad wprowadzeniem ewentualnych ceł ochronnych i wstecznych płatności.


Europejskie firmy zajmujące się instalacjami solarnymi jest przeciwna wprowadzeniu ceł, gdyż istotna część ich oferty oparta jest właśnie o te podzespoły. Dużo firm wskazuje nawet na możliwe zagrożenie dla całych modeli biznesowych.
Prawdopodobny jest również wzrost cen urządzeń produkcji europejskiej, gdyż często do ich produkcji wykorzystywane są podzespoły z Chin.
 
Ankieta wykazała również, że większość z firm negatywnie ocenia sposób wprowadzania ustawy regulującej import chińskich produktów. Większość chciałaby uczestniczyć w dyskusji na temat ceł antydumpingowych, cen a także płatności wstecznych. Instalatorzy, którzy w swoich projektach wykorzystują wyłączenie europejskie produkty nie planują zmian w strategii biznesowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...