Dominujące trendy i najnowsze technologie na Intersolar Europe 2013

dodano: 2013-04-17 14:54 | aktualizacja: 2013-06-05 13:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: intersolar.de

Intersolar Od 19 do 21 czerwca 2013 roku w Messe München w Niemczech międzynarodowy przemysł solarny ponownie znajdzie się w centrum uwagi. Odwiedzający największe na świecie targi Intersolar Europe 2013 mogą liczyć na poznanie najnowszych trendów i produktów w sektorze energetyki słonecznej.Najbardziej innowacyjne technologie, produkty i rozwiązania wystawcy przedstawią na Giełdzie Innowacji. Natomiast program prezentacji PV Energy World skupi się na połączeniu fotowoltaiki i systemów magazynowania energii - od lokalnego zużycia energii słonecznej i integracji sieci, do wprowadzenia nowych koncepcji energetycznych. W tym roku, po raz pierwszy, większość wystawców działających w tych tematach będzie można znaleźć w hali B5. Z kolei wystawa Elektryfikacja Obszarów Wiejskich rzuca światło na międzynarodowe trendy dla obszarów bez sieci elektrycznych, podczas gdy Forum Połączonych Wysiłków na Rzecz Tworzenia Sieci i Inteligencji Solarnej zapewni doskonałą okazję dla graczy przemysłu i handlu na wymianę swoich doświadczeń. Nagroda Intersolar Award jest przyznawana najbardziej innowacyjnym firmom w całym sektorze energii słonecznej. Tymczasem specjalna wystawa PV i E-Mobility prezentuje kombinacje wiat fotowoltaicznych, stacji ładowania i pojazdów elektrycznych. Zróżnicowany program jest dopełniony przez wycieczki, warsztaty, oferując odwiedzającym praktyczną wiedzę na temat najnowszych trendów w technologii słonecznej, fotowoltaice i magazynowaniu energii. Ponadto, zróżnicowany program konferencji Intersolar Europe Conference zajmuje się tematami wszystkich wystaw, łącząc informacje na poziomie międzynarodowym.

Intersolar Europe, największa na świecie wystawa przemysłu solarnego, w dniu 19 czerwca 2013 roku ponownie otwiera swoje drzwi w Messe München. Pod hasłem Connecting Solar Business (Łącząc Biznes Solarny), zwiedzający będą mogli dowiedzieć się o najnowszych trendach i zmianach w całym sektorze energii słonecznej od producentów, dostawców, dystrybutorów, dostawców usług i partnerów, pracujących w tym sektorze. W 2013 roku około 1.500 wystawców zaprezentuje swoje produkty i usługi w dziedzinie fotowoltaiki (PV), technologii produkcji PV, systemów magazynowania energii i solarnej technologii termicznej. Wystawcy będą mogli skorzystać z powierzchni 121.000 metrów kwadratowych w 12 halach i na zewnątrz. Oczekuje się ponad 60.000 specjalistów z branży z 160 krajów podczas trwającej trzy dni imprezy Intersolar Europe.

Pionierskie produkty na Giełdzie Innowacji

Ci, którzy chcą dowiedzieć się o najnowszych trendach na międzynarodowym rynku energetyki słonecznej i o topowych technologiach, z pewnością powinni odwiedzić Giełdę Innowacji na Intersolar Europe 2013 w hali B2, stoisko B2.450, gdzie wystawcy pokażą swoje nowości podczas 15-minutowej prezentacji. Co więcej, eksperci z każdej firmy będą na miejscu, by udzielić dodatkowych informacji. W 2013 roku wystawcy zaprezentują innowacyjne technologie w dziedzinie fotowoltaiki i systemów magazynowania energii, podłoża dla komercyjnych dachów, jak również nowych falowników. Ceremonia wręczenia Intersolar Award jest w tym roku szczególnym wydarzeniem, które odbędzie się 19 czerwca 2013 roku o godz. 16:30 w ramach Giełdy Innowacji. Nagroda jest przyznawana międzynarodowym firmom, które wykazały swoją siłę poprzez wybitne innowacyjne produkty i usługi. Niezależne jury składające się z ekspertów, wybierze do trzech laureatów w dziedzinie fotowoltaiki i solarnych technologii termicznych, jak również projektów solarnych w Europie. Nagroda jest przyznawana przez Intersolar Europe we współpracy z niemieckim Solar Industry Association (BSW-Solar). SolarEdge Technologies Inc. z Hod Hasharon w Izraelu jest sponsorem tegorocznej Giełdy Innowacji.

Systemy magazynowania energii, lokalna konsumpcja i integracja sieci na Intersolar Europe 2013

Produkty związane z magazynowaniem energii będą prezentowane przez 170 wystawców. Większość z nich będzie można znaleźć w hali B5, tuż obok powierzchni wystawowej dla producentów falowników. PV Energy World, międzynarodowa wystawa najnowszych technologii i trendów w fotowoltaice i magazynowaniu energii, również odbędzie się w centrum hali B5. Prezentacje ekspertów obejmują takie tematy jak lokalne zużycie energii słonecznej, integrację sieci i rozwiązania magazynowania energii dla gospodarstw domowych, budynków przemysłowych i handlowych, wraz z dyskusją o miejskich koncepcjach energetycznych i modelach spółdzielni energetycznych. PV Energy World jest organizowany przez Intersolar Europe we współpracy z Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems ISE, Freiburg i Association of European Automotive and Industrial Battery Manufacturers (EUROBAT) z Brukseli w Belgii. Po udanym debiucie w poprzednim roku wystawa specjalna PV i E-Mobility po raz kolejny odbędzie się na terenie Messe München w ramach Intersolar Europe 2013. Ta specjalna wystawa koncentruje się na najnowszych rozwiązaniach wiat fotowoltaicznych, stacji ładowania i pojazdów elektrycznych.

Elektryfikacja obszarów wiejskich, specjalne warsztaty i wycieczki

BSW-Solar po raz kolejny organizuje specjalną wystawę Elektryfikacja Obszarów Wiejskich na Intersolar Europe, gdzie 13 firm zaprezentuje swoje produkty i usługi dla terenów bez sieci elektrycznej (hala B5, sroisko B5.170). Eksperci i wystawcy BSW-Solar będą odpowiadać na wszelkie pytania na temat elektryfikacji obszarów wiejskich. W ramach trzydniowego programu prezentacji, wystawcy przekażą swoje doświadczenie w dostarczaniu energii elektrycznej do regionów bez sieci elektrycznych w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. W tym roku odwiedzający mogą zdobyć praktyczne informacje podczas trzech specjalnych warsztatów ukierunkowanych na fotowoltaikę na dachach przemysłowych i komercyjnych - aspekty praktyczne, finansowanie i przepisy budowlane, porady i wskazówki dla instalacji systemów magazynowania energii elektrycznej oraz wykorzystywanie energii słonecznej przez browary. Co więcej, różne wycieczki pomogą odwiedzającym w uporaniu się z tematami fotowoltaiki dla budynków przemysłowych i komercyjnych, tematami systemów magazynowania energii i termicznych technologii solarnych.

Połączone wysiłki na rzecz sieci solarnych

Inicjatywa Połączonych Wysiłków na Rzecz Sieci Solarnych jednoczy kluczowych graczy w całym łańcuchu wartości dodanej, od międzynarodowych korporacji do lokalnych instalatorów. W tym roku producenci PV z firm instalacyjnych spotkają się, aby omówić bieżące i przyszłe trendy w branży na konferencji PV Briefing & Networking Forum Europe, wspieranej przez firmę EuPD Research. Markus A.W. Hoehner, dyrektor generalny EuPD Research, poruszy tematy najnowszych osiągnięć, przyszłych możliwości i aktualnych trendów na europejskim rynku PV na Giełdzie Innowacji (hala B2, stoisko B2.450) w dniu 20 czerwca od godz. 16:00 do 18:00. Dyskusja panelowa liderów branży na temat przyszłości rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowania energii rzuci światło na przechowywanie energii elektrycznej i przyszłość europejskiego rynku fotowoltaicznego.

Rynki, trendy i nowe technologie na Intersolar Europe Conference 2013

Konferencja Intersolar Europe będzie odbywać się od 17 do 20 czerwca 2013 roku. W sumie 2.000 uczestników i około 4.00 prelegentów z całego świata spotka się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium. Dyskusja będzie dotyczyła aktualnych warunków oraz rozwoju sytuacji na rynkach międzynarodowych, a także najnowszych technologii i trendów. Atrakcje tegorocznej konferencji obejmują najnowsze technologie magazynowania energii elektrycznej, stabilność sieci energetycznych, nowe rynki na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, nowe modele biznesowe dla przemysłu fotowoltaicznego, duże elektrownie PV, termiczne technologie solarne i inne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...