Trina Solar o cłach antydumpingowych

dodano: 2013-06-07 16:50 | aktualizacja: 2013-06-07 17:11
autor: Anita Dąbek | źródło: Trina Solar

Trina Solar Chińska firma Trina Solar, dostawca fotowoltaicznych modułów, rozwiązań i usług, opublikowała oświadczenie w sprawie wstępnie ustalonych przez Komisję Europejską ceł antydumpingowych.5 czerwca 2013 roku Komisja Europejska ogłosiła wstępne ustalenia co do ceł antydumpingowe na import fotowoltaiki z Chin. Tymczasowe cła w wysokości 11,8% będą obowiązywać przez dwa miesiące od 6 czerwca 2013 roku i będą dotyczyć między innymi Trina Solar. Po 6 sierpnia 2013 roku stawki wzrosną do 37-67%. Dla Trina Solar ustalono stawkę 51,5%, jeśli alternatywne rozwiązanie nie zostanie uzgodnione pomiędzy Komisją Europejską a Chinami. Do 5 grudnia 2013 roku Komisja Europejska zdecyduje, czy ostateczne cła antydumpingowe zostaną nałożone na okres 5 lat.

- Ekspertyzy przemysłowe, innowacje i globalna obecność Trina Solar pomogły w stworzeniu wielkiej wartości dla naszych akcjonariuszy - powiedział Jifan Gao, prezes i dyrektor generalny Trina Solar. - Firma Trina Solar jest zdecydowana na kontynuowanie obsługi naszych klientów i partnerów biznesowych w Europie, z którymi zbudowaliśmy silne relacje, w tym okresie niestabilności regulacyjnych. Będziemy nadal współpracować w celu dostarczenia najlepszych w branży rozwiązań.

- Trina Solar nie zgadza się z Komisją Europejską i uważa, że będzie to mieć negatywny wpływ na europejski przemysł solarny i jest skierowane przeciwko interesom globalnego rynku solarnego - powiedział Ben Hill, prezes Trina Solar Europe.

Gao stwierdził: - Będziemy nadal współpracować z Komisją Europejską i korzystać z dowodów, aby bronić naszego stanowiska, że ​cła są nieuzasadnione i stanowią przeszkodę dla szerszego przyjęcia energii słonecznej jako zrównoważonego źródła energii. Wzywamy wszystkie zainteresowane strony do osiągnięcia wzajemnie korzystnego rozwiązania na drodze konsultacji i negocjacji. Jako myśląca przyszłościowo firma globalna będziemy kontynuować wdrażanie opcji, by najbardziej efektywnie obsługiwać wszystkie nasze solarne rynki.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...