Conergy: 4,6 MW dla La Fare-les-Oliviers

dodano: 2013-06-17 13:25 | aktualizacja: 2013-06-18 17:14
autor: Anita Dąbek | źródło: Conergy

Conergy Conergy zrealizował dwa zlecenia na instalacje w La Fare-les-Oliviers, miejscowości w pobliżu Aix-en-Provence w południowej Francji. Z jednej strony, dostawca rozwiązań PV zbudował park solarny 4,5 MW w południowo-wschodniej części wsi dla lokalnego operatora sieci i dostawcy energii. Conergy tym samym rozszerzył swoje partnerstwo strategiczne z dostawcami energii we Francji. Z drugiej strony, Conergy zbudował dwie wiaty o łącznej mocy 100 kW dla miejscowości, które jednocześnie zapewniają cień dla 56 samochodów.Conergy działał jako główny wykonawca dla elektrowni słonecznej 4,5 MW dla UEM, operatora sieci i przedsiębiorstwa energetycznego. UEM upoważnił Conergy zarówno w zakresie planowania i inżynierii elektrowni, jak również budowy, dostawy elementów i późniejszego utrzymania oraz zarządzania operacyjnego parkiem solarnym o powierzchni 9,5 ha. Od czasu zakończenia prac budowlanych w maju, 18.000 modułów Conergy serii P produkuje około 6.500 megawatogodzin czystej energii słonecznej rocznie. To wystarczy, aby obsłużyć ponad 1.800 gospodarstw domowych w Prowansji.

Oficjalna ceremonia odbyła się w dniu 17 czerwca, w trakcie której przedstawiciele Conergy i UEM oraz burmistrz miejscowości La Fare-les-Oliviers uruchomili elektrownię.
 
Z około 1.800 kWh na metr kwadratowy rocznie, La Fare-les-Oliviers ma jedno z najwyższych poziomów nasłonecznienia w całej Francji. Samorząd postanowił zatem wykorzystać moc słońca, aby wygenerować zieloną energię - a jednocześnie zapewnić cień w lecie. Dwie wiaty na ratuszu o powierzchni 740 m kw. zapewniają cień dla 56 pojazdów. Na tej powierzchni Conergy zainstalował dwie elektrownie słoneczne o łącznej mocy 100 kW we współpracy z Sunalp, który działał jako główny wykonawca w projekcie. Conergy obsługiwał jego długoletniego partnera, zarówno w zakresie planowania i integracji dachu, a także dostarczył 420 modułów serii P i 6 falowników IPG15T. Zakład produkuje około 127 MWh rocznie, wystarczająco do obsłużenia około 36 gospodarstw domowych w La Fare-les-Oliviers. W tym samym czasie elektrownia zapobiega emisji około 12 ton szkodliwego CO2 w tym regionie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...