TSMC Solar z rekordem wydajności modułów

dodano: 2013-06-18 15:31 | aktualizacja: 2013-06-18 16:21
autor: Anita Dąbek | źródło: TSMC Solar

TSMC CIGS Tajwańska firma TSMC Solar poinformowała o potwierdzeniu zarówno przez TÜV SÜD, jak i UL, że jego moduł przeznaczony na cele komercyjne (1,09 m kw.) CIGS osiągnął wydajność na poziomie 15,1 proc. Moduł ustanawia nowy rekord świata w wydajności cienkowarstwowych modułów i został wyprodukowany przy użyciu bieżących urządzeń i materiałów w zakładzie w Taizhong na Tajwanie.- W ciągu zaledwie jednego roku nasz proces technologiczny przeszedł znaczny postęp. Nasze moduły mają teraz porównywalną wydajność z popularnymi modułami polikrystalicznymi, wykazując zdolność TSMC Solar do realizacji potencjału o wysokiej efektywności naszej technologii CIGS. Lepsza konkurencyjność naszej technologii pochodzi z jej wysokiej wydajności, doskonałych osiągów w wysokich temperaturach i swoistych zalet struktury kosztów - powiedział Ying-Chen Chao, prezes TSMC Solar.

- Klienci doceniają naszą zdolność do ciągłej poprawy wydajności modułów. Ponadto, moduły TS CIGS zapewniają do 5 proc. dodatkowej wydajności energetycznej w porównaniu z krystalicznym krzemem w wysokich temperaturach - powiedział Stephen McKenery, kierownik sprzedaży TSMC Solar.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...