Solar Frontier z modułami CIS o wydajności 14,6%

dodano: 2013-06-19 12:21 | aktualizacja: 2013-06-19 12:56
autor: Anita Dąbek | źródło: Solar Frontier

Solar Frontier Najnowszy moduł japońskiej firmy Solar Frontier z jej zakładu Kunitomi w Miyazaki osiągnął wydajność na poziomie 14,6%. Pojemność znamionowa tego modułu o wymiarach 977 x 1257 mm została certyfikowana przez Underwriters Laboratories Inc. (UL) na 179,8 W. To osiągnięcie jest na takim samym poziomie* w zakresie efektywności, jakim charakteryzują się masowo sprzedawane moduły polikrzemowe.Sukces Solar Frontier w produkcji nowego modułu CIS (cienkowarstwowy materiał CIGS) na linii produkcyjnej w fabryce Kunitomi zapowiada dobre perspektywy dla wprowadzenia tej technologii do pełnej produkcji masowej.

W 2013 roku mija 20 lat od powstania działu R&D dla technologii CIS w Showa Shell Sekiyu, firmie nadrzędnej wobec Solar Frontier. Inne sukcesy to m.in. najwyższa na świecie efektywność obszaru apertury na poziomie 17,8% dla modułu CIS 30 x 30 cm i rekord świata w efektywności energetycznej na poziomie 19,7% ogniw solarnych CIS bez kadmu (ok. 0,5 cm kw.).
 
Technologia CIS ma potencjał, aby osiągnąć jeszcze wyższą wydajność konwersji energii, i jest tam również miejsce dla dalszej redukcji kosztów produkcji. Proces produkcyjny Solar Frontier wymaga mniejszej ilości surowców i energii, co oznacza, że jego moduły solarne CIS mają mniejszy wpływ na środowisko. Wyższe wydajności wzmacniają konkurencyjność modułów CIS, które szybko zyskują coraz lepszą reputację jako moduły o wyższej rzeczywistej wydajności w rzeczywistych warunkach.

* W kwietniu 2013 roku wydajność konwersji modułów z krzemu polikrystalicznego została określona na około 15% (Shyam Mehta, starszy analityk GTM Research w „The module market landscape”, GTM Solar Summit 2013.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...