Poznaj zwycięzców Intersolar Award 2013

dodano: 2013-06-20 10:42 | aktualizacja: 2013-06-20 17:22
autor: Anita Dąbek | źródło: Intersolar Europe

Intersolar 19 czerwca 2013 roku, w pierwszy dzień targów Intersolar Europe w Monachium, po raz szósty, wręczono nagrody Intersolar Award. Są one przyznawane firmom, produktom i usługom w kategoriach Photovoltaics (Fotowoltaika), Solar Thermal Technologies (Solarne Technologie Cieplne) i – po raz pierwszy w tym roku – Solar Projects in Europe (Projekty Solarne w Europie).Nagrody zostały wręczone 8 firmom na oficjalnej ceremonii Intersolar Europe podczas Giełdy Innowacji o godz. 16:30. Nagrody są przyznawane corocznie przez organizatorów Intersolar Europe, Solar Promotion GmbH, Pforzheim i Freiburg Wirtschaft Touristik und Messe GmbH & Co. KG. (FWTM), we współpracy z German Solar Industry Association (BSW-Solar) e.V., Berlin. Intersolar Award były przyznawane wśród wszystkich wystawców Intersolar w 2013 roku, a także Intersolar India 2012.

Inne firmy zainteresowane udziałem w nominacjach mogły zgłaszać wnioski od 1 lutego do 28 marca 2013 roku. W sumie 101 firm z 19 krajów miało szansę konkurować w Intersolar Award. W połowie maja 2013 roku 26 firm zostało nominowanych do tej renomowanej nagrody. Niezależne jury złożone z ekspertów z branży wybrało zwycięzców Intersolar Award 2013 z grupy finalistów. W tym roku, Intersolar Award w kategorii PV Production Technologies (Technologii produkcji PV) zostaną przyznane na Intersolar North America w dniu 9 lipca 2013 roku.Zwycięzcy w kategorii Fotowoltaika

LG Electronics Deutschland GmbH opracował moduł solarny o wysokiej wydajności Mono X NeoN, który zapewnia także niższe koszty. Jest to możliwe przy użyciu ogniw solarnych typu n, które wykorzystują nasłonecznienie z dwóch stron. Jury było pod wrażeniem połączenia technologii i rentowności tego modułu solarnego.

Schletter GmbH opracował Smart PV Charge, inteligentny proces magazynowania energii dla osiągnięcia lepszego zużycia energii słonecznej w połączeniu z e-mobilnością. Smart PV Charge zapewnia, że ​​energia słoneczna może być używana do zasilania domów lub pojazdów. Jury było pod wrażaniem elastycznego procesu magazynowania i dodatkowej pojemności, co może przyczynić się do osiągnięcia ponad 80% zużycia.

Sunny Boy Smart Energy firmy SMA Technology AG to kompaktowy, w pełni zintegrowany system magazynowania energii, który jest szybki i łatwy w montażu. Dzięki pojemności 2 kilowatogodzin (kWh), system nadaje się szczególnie do domów prywatnych. Korzystanie z wytrzymałego akumulatora litowo-jonowego ma pozytywny wpływ na opłacalność i zmniejsza ryzyko awarii.

Zwycięzcy w kategorii Solarne Technologie Cieplne

Indyjski Clique Solar opracował kolektor solarny do użytku przemysłowego i handlowego w słonecznych regionach. Dwuosiowy koncentrator Arun 100 produkuje gorącą wodę lub parę w temperaturze do 250°C. Kolektor jest odpowiedni dla całej gamy zastosowań, takich jak wytwarzanie ciepła technologicznego do zastosowań przemysłowych, lub działanie maszyn absorpcji parowej. Jury było pod wrażeniem zakresu zastosowań przemysłowych i komercyjnych oraz krótkiego okres zwrotu 2-4 lat.

Solarny podgrzewacz wody firmy tureckiej firmy Ezinc Metal San. Tic. A.S. działa bez użycia pomp. Woda jest podgrzewana bezpośrednio w zbiorniku Nanosol Compact Solar Water Heater, co zmniejsza koszty i ryzyko awarii. Jury chwali wydajność tego urządzenia, jak również łatwość instalacji oraz system plug & play pozwalający zaoszczędzić miejsce.

Zwycięzcy w kategorii Projekty Solarne w Europie

Belectric Solarkraftwerke GmbH otworzył trzecią co do wielkości w Niemczech elektrownię PV w Templin (Brandenburgia), oferującą nominalną moc 128 MWp. Elektrownia słoneczna Templin składa się z 1,5 mln cienkowarstwowych modułów i 114 falowników. Dzięki dynamicznej kontroli, elektrownia zapewnia stabilne napięcie robocze i kompensuje wahania sieci o każdej porze dnia. Specjalna elektronika przeciwdziała mocy biernej, a przesuwacz fazowy gwarantuje, że bezużyteczna moc bierna jest równoważona.

Galaxy Energy GmbH zaprojektował system energetyczny dla budynków o naturalnej emisji dwutlenku węgla, które nie wymagają gazu, oleju czy drewna do ogrzewania. Sercem Galaxy Energy Building jest system krokwi, który pozwala modułom fotowoltaicznym być zintegrowanym z dachem. Innowacyjny system energetyczny obejmuje nagrzewnicę powietrza zamontowaną pod sufitem, pompę ciepła oraz zintegrowany system magazynowania lodu do ogrzewania i chłodzenia budynku, w zależności od pory roku.

Conergy AG zainstalował system PV 8 kWp na dachu restauracji Lasal del Varador w hiszpańskiej Barcelonie zaprojektowany dla maksymalnego zużycia energii. Rozmiar systemu został przystosowany do bezpośredniego wykorzystania energii słonecznej. Jury uznało, że jest to pionierski projekt, który był możliwy do zrealizowania bez finansowania z budżetu państwa ze względu na wysokie zużycie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...