Wielka Brytania: Projekt magazynowania energii

dodano: 2013-08-01 17:05 | aktualizacja: 2013-08-01 17:27
autor: Justyna Sulisz | źródło: pv-magazine

solar_PV_www3 Firmy magazynujące i generujące energię, takie jak S&C Electric, Samsung SDI, UK Power Networks i Younicos połączyły siły w ramach projektu dotyczącego magazynowania energii, który zakłada wykorzystanie baterii 10 MWh, aby pomóc w stabilizacji sieci energetycznej w Wielkiej Brytanii.Porozumienie zostało podpisane przez S&C Electric, Samsung SDI, UK Power Networks i Younicos ma polegać na wdrożeniu tego, co firmy nazywają „największym w Europie projektem inteligentnej sieci magazynowania energii” w stacji Leighton Buzzard, w mieście Bedfordshire.

Younicos dostarczy baterię 6 MW/10 MWh typu SNS. Projekt ten ma zapewnić regulację częstotliwości oraz przesunięcie obciążenia, co z kolei ma ustabilizować sieć. Potencjał projektu magazynowania jest wystarczający, by oszczędzić około 6 mln funtów na tradycyjnych metodach zasilania. Lokalne media w Wielkiej Brytanii poinformowały, że na potrzeby projektu używana będzie technologia litowo-manganowa.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w wysokości 13,2 mln funtów od Ofgem (Office of Gas and Electricity Markets) w ramach programu Low Carbon Networks (LCN) w grudniu 2012 roku i potrwa cztery lata, od stycznia 2013 do grudnia 2016 roku.

Clemens Triebel, założyciel i rzecznik zarządu Younicos, powiedział: - Jeśli poważnie myślimy o przejściu na gospodarkę opartą na odnawialnych źródłach energii, dodając więcej i w sposób inteligentny, magazynowanie energii jest kluczową kwestią. Dlatego jesteśmy dumni, mogąc przyczynić się do sukcesu tego przełomowego projektu przez nasze inteligentne algorytmy kontrolne i doświadczenie w regulacji częstotliwości oraz zarządzanie baterią. Jesteśmy skłonni, by pokazać, jak dostępne obecnie w przemyśle baterie mogą zostać włączone do istniejących sieci i pomóc skutecznie zrównoważyć odnawialną energię. To z kolei pozwala nam, aby zminimalizować emisję dwutlenku węgla, gdy nie jest to konieczne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...