Austriacy budują Nikolayevka Solar Park na Krymie

dodano: 2013-08-14 11:11 | aktualizacja: 2013-08-14 12:38
autor: Justyna Sulisz | źródło: solar.energy-business-review.com

activ_solar_www Austriacki deweloper Activ Solar zakończył niedawno instalację elektrowni słonecznej o mocy 69.7MWp na Ukrainie. Aktualnie rozpoczęto pierwsze prace i testy w Nikolayevka Solar Park w okolicy Symferopola na Krymie. Activ Solar jest jednym z najbardziej aktywnych inwestorów instalacji fotowoltaicznych (PV) na Ukrainie, swoje projekty realizują jednak w większości na Krymie.Firma z Austrii dość niechętnie mówi o projektach sieci, ale po budowie Nikolayevka Solar Park, wszystko wskazuje na to, że nadal będą ją rozwijać, szczególnie w rejonie Krymu.

Zbudowana na ponad 116 ha gruntów, elektrownia słoneczna wyposażona jest w 52 falowniki i 290.048 polikrystalicznych modułów PV wzniesionych na czterech rzędach systemu montażowego. Park, który rocznie szacunkowo będzie generował 90.000 MWh energii elektrycznej stworzył ponad 350 miejsc pracy w czasie budowy oraz 10 trwałych miejsc pracy.

Dyrektor generalny Activ Solar, Kaveh Ertefai powiedział, że realizacja projektu jest ważnym osiągnięciem dla firmy na Krymie oraz trzecim co do wielkości projektem opracowanym przez nich na Ukrainie.

Ertefai dodaje jeszcze:

- Projekt ten potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz wspierania zrównoważonego rozwoju energetycznego w kraju i z pewnością dostarczy wiele potrzebnej Krymowi czystej energii elektrycznej. Jesteśmy dumni z naszego wysoko wykwalifikowanego zespołu lokalnego wykonania, który wspiera rozwój i budowę projektu "gazociągu solarnego" w tym obszarze.

Łączna pojemność energii słonecznej w nowo ukończonym Nikolayevka Solar Park, będzie zaspokajać 7% zapotrzebowania Krymu na energię elektryczną.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...