Rząd chce dużego trójpaku jeszcze w tym roku

dodano: 2013-08-23 12:15 | aktualizacja: 2013-08-26 12:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: rp.pl

polska_flaga_sk.jpg Według ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego, polski rząd chciałby, aby tzw. duży trójpak energetyczny trafił do podpisu prezydenta jeszcze przed końcem roku. Podobno w rządzie jest zgoda, co do modelu wsparcia dla odnawialnych źródeł energii. Piechociński  wyjaśnił, że "polska energetyka odnawialna ma być budowana na zasadzie wsparcia na poziomie zakupu czy instalowania technologii, a ma być maksymalnie rynkowa w obszarze bieżącej eksploatacji".



Piechociński dodał, że brak ostatecznych rozstrzygnięć kwestii wsparcia dla odnawialnych źródeł energii jest istotnym elementem niepewności dla realizowania inwestycji w konwencjonalne źródła energii. Powoduje to zahamowanie inwestycji zarówno konwencjonalnych, jak i odnawialnych, a przynajmniej czasowe zniechęcenie potencjalnych inwestorów w polską energetykę odnawialną.

Minister gospodarki podkreślił, że teraz bardzo trudno przewidzieć, jakie będą za 5 lat ceny energii elektrycznej na rynku europejskim, w tym także na rynku polskim.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...