Fotowoltaiczna Noc Naukowców w Małopolsce

dodano: 2013-09-11 14:58 | aktualizacja: 2013-09-12 11:11
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.nocnaukowcow.malopolska.pl

solar_PV_www1 Kolejna odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców odbędzie się już 27 września 2013 roku. Tym razem organizatorzy imprezy położyli duży nacisk między innymi na inteligentne specjalizacje regionu - takie jak nauki o życiu czy energię odnawialną. Czego zatem można dowiedzieć się podczas trwania tej wrześniowej nocy?Trudno będzie się zdecydować, gdzie najpierw skierować swoje kroki - wykłady i pokazy na temat fotowoltaiki w tym samym czasie odbywać się będą na Uniwersytecie Rolniczym, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechnice Krakowskiej.

Między godziną 18 a 24 na AHG (Budynek C3) odbędzie się pokaz o tytule Fotowoltaika – jak pozyskać energię elektryczną ze słonecznej i gdzie ją zastosować? oraz prezentacja przykładowych urządzeń zasilanych krzemowymi ogniwami słonecznymi. Trochę krócej, bo do 23 potrwają pokazy i wykłady przy ulicy Balickiej 116B, gdzie mieści się jeden z wydziałów UR. Tam będzie można dowiedzieć się czegoś na temat aparatur do wytwarzania biogazu, czy zastosowania ogniw fotowoltaicznych. Najpóźniej wystartuje Politechnika Krakowska, gdzie o 21.40 zostanie poprowadzony wykład Energia ze słońca.


Nie tylko w Krakowie pojawi się temat energii odnawialnych - w Tarnowie o godzinie 17 odbędzie się pokaz Energie odnawialne i energia rozproszona, organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, gdzie zostaną zaprezentowane wszelkie źródła energii. O 19 z kolei, odbędzie się wykład Energia – najważniejszy problem ludzkości. Natomiast w Nowym Sączu dowiemy się o nietypowych źródłach energii ( godz 20).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...