Elektrownia fotowoltaiczna dla RTL Belgium

dodano: 2013-10-08 15:17 | aktualizacja: 2013-10-15 11:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: RTL

environMIND_RTL 24 września 2013 roku RTL Belgium zorganizowała kolejną edycję "environMINDday" w Schaerbeek, w pobliżu Brukseli. Było to też uroczyste otwarcie elektrowni fotowoltaicznej. Od tego lata, budynek belgijskiej spółki RTL Group został wyposażony panele dla elektrowni fotowoltaicznej. Energia słoneczna z słonecznych paneli może obsłużyć wszystkie potrzeby stołówki spółki RTL w Belgii. Ten projekt został zrealizowany wspólnie z inwestorem, który przy założeniu kosztów instalacji wykonał ją w zamian za profity wynikające zielonych certyfikatów.RTL Belgium to spółka zależna RTL Group, której siedziba jest zasilana w całości z odnawialnych źródeł energii. Ta nowa, konkretna inicjatywa - instalacja paneli fotowoltaicznych do produkcji energii demonstruje zaangażowanie firmy na rzecz zrównoważonego wzrostu gospodarczego i ostrożnego wykorzystania zasobów naturalnych.

EnvironMINDday  to także obiady w stołówce z lokalnych i sezonowych owoców i warzyw, a także produkcja kompostu, co pokazuje, że każdy może dokonywać recyklingu materiałów organicznych, nawet w mieszkaniu. Zwraca się uwagę na zużycie papieru.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...