Dyskusja nad projektem ustawy o OZE

dodano: 2013-11-24 22:09 | aktualizacja: 2013-11-26 18:22
autor: Justyna Sulisz | źródło: Forum Energetyki Wiatrowej

polska_flaga_sk.jpg 26 listopada 2013 roku w Warszawie odbyło się XVI Forum Energetyki Wiatrowej organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Była to doskonała okazja by przedyskutować przedstawiony przez Ministerstwo Gospodarki projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii.Głównym tematem na XVI Forum Energetyki Wiatrowej był wzbudzający kontrowersje nowy projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Swoją obecność na dyskusji potwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Sejmu oraz eksperci niezależni. Była to jedna z niewielu okazji, by przekazać bezpośrednio politykom uwagi dotyczące projektu.

Przeprowadzona została dyskusja moderowana na temat: „Czy rządowa propozycja systemu wsparcia sprzyja rozwojowi sektora energetyki wiatrowej?”, po wcześniejszym przedstawieniu przez każdą ze stron wizji funkcjonowania ustawy. Projekt ustawy jeszcze nie jest idealny i organizatorzy mają nadzieję, że odpowiednia analiza  ustawy poprawi jej jakość, a twórcy wprowadzą właściwe korekty, który przyniesie w Polsce rozwój odnawialnych źródeł energii.


 


 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...