SolarWorld kupuje solarny biznes Boscha

dodano: 2013-11-26 18:18 | aktualizacja: 2013-12-03 17:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: SolarWorld

SolarWorld Europejski producent technologii solarnych SolarWorld AG nabył biznes związany z produkcją ogniw i modułów - Bosch Solar Energy w Arnstadt w niemieckim kraju związkowym Turyngia. Oznacza to, że około 800 miejsc pracy zostanie zachowanych i zabezpieczonych w ramach SolarWorld Industries-Thüringen GmbH. Umowa sprzedaży została podpisana w dniu 26 listopada 2013 roku. Dzięki temu zakupowi, SolarWorld przejmuje zakład produkcji ogniw o nominalnej mocy 700 MW rocznie oraz zakład produkcji modułów o nominalnej mocy 200 MW rocznie od Bosch Solar Energy AG.SolarWorld produkuje płytki, ogniwa i moduły solarne w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Wraz z nowo nabytymi zakładami produkcyjnymi, SolarWorld będzie największym producentem energii solarnej w świecie zachodnim.

Bosch i SolarWorld wykorzystują technologie ogniw o wysokim stopniu efektywności. Obaj są liderami w rozwoju technologii i zastosowań przemysłowych o wysokiej wydajności technologii PERC. Wraz z konsolidacją działań badawczych i wraz z połączeniem doświadczeń w produkcji, SolarWorld oczekuje zwiększenia wydajności i redukcji kosztów. Realizacja akwizycji, a także ukończenie procesu restrukturyzacji SolarWorld ma odbyć się pod koniec lutego 2014 roku. Transakcja podlega zatwierdzeniu urzędu antymonopolowego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

329 zł Więcej...