SolarWorld kupuje solarny biznes Boscha

dodano: 2013-11-26 18:18 | aktualizacja: 2013-12-03 17:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: SolarWorld

SolarWorld Europejski producent technologii solarnych SolarWorld AG nabył biznes związany z produkcją ogniw i modułów - Bosch Solar Energy w Arnstadt w niemieckim kraju związkowym Turyngia. Oznacza to, że około 800 miejsc pracy zostanie zachowanych i zabezpieczonych w ramach SolarWorld Industries-Thüringen GmbH. Umowa sprzedaży została podpisana w dniu 26 listopada 2013 roku. Dzięki temu zakupowi, SolarWorld przejmuje zakład produkcji ogniw o nominalnej mocy 700 MW rocznie oraz zakład produkcji modułów o nominalnej mocy 200 MW rocznie od Bosch Solar Energy AG.



SolarWorld produkuje płytki, ogniwa i moduły solarne w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Wraz z nowo nabytymi zakładami produkcyjnymi, SolarWorld będzie największym producentem energii solarnej w świecie zachodnim.

Bosch i SolarWorld wykorzystują technologie ogniw o wysokim stopniu efektywności. Obaj są liderami w rozwoju technologii i zastosowań przemysłowych o wysokiej wydajności technologii PERC. Wraz z konsolidacją działań badawczych i wraz z połączeniem doświadczeń w produkcji, SolarWorld oczekuje zwiększenia wydajności i redukcji kosztów. Realizacja akwizycji, a także ukończenie procesu restrukturyzacji SolarWorld ma odbyć się pod koniec lutego 2014 roku. Transakcja podlega zatwierdzeniu urzędu antymonopolowego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...