PV: Stosunki z Chinami bez zmian

dodano: 2013-12-06 16:51 | aktualizacja: 2013-12-07 05:29
autor: Justyna Sulisz | źródło: pv-magazine.com

Austria_Solar_dom Zgodnie z oczekiwaniami, Unia Europejska ogłosiła, iż zawarty w lecie 2013 roku układ handlowy będzie nadal używany jako rozwiązanie w dochodzeniach dotyczących nadużywania dotacji i dopingu. Europejscy producenci fotowoltaiki z pewnością poczuli rozczarowanie po tym ogłoszeniu.Rano 2 grudnia 2013 roku Unia potwierdziła, że cena minimalna oraz ograniczająca umowa eksportowa ustalona z chińskimi producentami płytek, ogniw oraz modułów, którą ustalono latem, była rzeczywiście skuteczna w zamykaniu dochodzeń antydopingowych i antydotacyjnych.

Oficjalna informacja prasowa wystosowana przez UE nie była sformułowana jako taka, ale wykorzystywana jest skutecznie przez komisarza ds. handlu Karela De Gucht i jego odpowiednika w chińskim Ministerstwie Handlu od lipca jako ogólne rozwiązanie w podwójnej wojnie handlowej. Natomiast informacja ogłoszona przez Unię Europejską 2 grudnia zapowiedziała, iż tymczasowe cła antydotacyjne na 47,6 % chińskich produktów zostaną przedłużone 6 grudnia, jako środek ostateczny i od tego dnia trwać mają przez najbliższe dwa lata.

Ze względu na wynik dochodzenia, w którym stwierdzono, iż chiński rząd stosował praktyki sprzeczne z zasadami Światowej Organizacji Handlu, stwierdzono niewymierzanie dodatkowej kary w stosunku do oszustwa, oprócz skutków powyższego układu handlowego. Rozczarowani europejscy producenci, którzy wzywali do oddzielnego działania w tej sprawie, twierdzą że chińscy producenci zostali potraktowani zbyt pobłażliwie. Prawdopodobnie brak działań związanych z dotacjami był częścią umowy uzgodnionej w lipcu 2013 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

599 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...