Porażka branży energetyki odnawialnej w Polsce

dodano: 2013-12-09 02:25 | aktualizacja: 2013-12-12 15:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: wysokienapiecie.pl

solar W czwartek, 5 grudnia 2013 roku w Warszawie odbyła się pikieta poparcia dla energetyki odnawialnej. Jak podaje wysokienapiecie.pl, przyszły na nią, oprócz organizatorów, zaledwie dwie osoby. Podobna manifestacja odbyła się w Berlinie, jednak tam stanowiło się ponad 10 tys. osób. Przypomnijmy, że niemiecki rządu podpisał umowę koalicyjną, by nieznacznie spowolnić Energiewende, czyli transformację energetyczną w Niemczech.Plany ograniczenia wsparcia energetyki odnawialnej ma także polski rząd. Dlatego zwolennicy rozwoju „zielonej” energetyki w Polsce zorganizowali 5 grudnia manifestację. Zapraszali na nią między innymi Ryszard Kalisz i posłowie Twojego Ruchu. Jak się okazało - nieskutecznie. Dokładnie trzy lata temu minął termin, do którego Polska powinna była wdrożyć unijną dyrektywę o promocji OZE.

Aż trudno mi uwierzyć w to, że pod kancelarią premiera, za wyjątkiem dwóch osób, zabrakło przedsiębiorców związanych z branżą energetyki odnawialnej. Ustawa o OZE to niepowtarzalna szansa dla czystego biznesu – powiedział Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu, współorganizator pikiety. – Część przedstawicieli branży przekonuje, że zamiast manifestować lepiej negocjować w gabinetach. Tymczasem widać, że rząd od kilku lat zwodzi i przedsiębiorców i zwykłych ludzi, którzy chcieliby zainwestować we własne odnawialne źródła energii (za wysokienapiecie.pl).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...