UE ostrzega przed oszustami z Chin

dodano: 2013-12-12 03:42 | aktualizacja: 2013-12-20 17:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: pv-magazine

panele Niemiecka kancelaria Rödl & Partner zwróciła uwagę na to, że importerzy będą zobowiązani do uiszczenia należności celnych za wszelkie nieoznakowane, ale tak naprawdę wykonane w Chinach produkty solarne. Wynika to z decyzji Unii Europejskiej. W wyniku decyzji UE w sprawie chińskich produktów solarnych, europejscy importerzy zostali ostrzeżeni, aby byli czujni na temat faktycznego pochodzenia towarów, które sprowadzają.Kancelaria w Stuttgarcie ostrzega przedsiębiorstwa z UE, importujące wafle krzemowe, ogniwa i moduły solarne z Azji Południowo-Wschodniej, aby mieli pewność miejsca produkcji wszelkich importowanych towarów, ponieważ to importerzy będą zobowiązani do uiszczenia należności celnych za fałszywie oznakowane produkty.

UE postanowiła nałożyć cła antydumpingowe na wszystkie produkty produkowane w Chinach przez firmy, które nie podpisały umowy o minimalnej cenie wynegocjowanej przez komisarza UE ds. handlu, Karela De Gucht, w wysokości do 65% kosztów produktów.

Organy celne podejrzewają, że niektórzy chińscy producenci będą produkować wafle, ogniwa i moduły solarne w Chinach, wysłać je do sąsiedniego kraju, a następnie próbować opisać je jako pochodzące nie z Chin, aby ominąć cła UE.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...