UE ostrzega przed oszustami z Chin

dodano: 2013-12-12 03:42 | aktualizacja: 2013-12-20 17:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: pv-magazine

panele Niemiecka kancelaria Rödl & Partner zwróciła uwagę na to, że importerzy będą zobowiązani do uiszczenia należności celnych za wszelkie nieoznakowane, ale tak naprawdę wykonane w Chinach produkty solarne. Wynika to z decyzji Unii Europejskiej. W wyniku decyzji UE w sprawie chińskich produktów solarnych, europejscy importerzy zostali ostrzeżeni, aby byli czujni na temat faktycznego pochodzenia towarów, które sprowadzają.Kancelaria w Stuttgarcie ostrzega przedsiębiorstwa z UE, importujące wafle krzemowe, ogniwa i moduły solarne z Azji Południowo-Wschodniej, aby mieli pewność miejsca produkcji wszelkich importowanych towarów, ponieważ to importerzy będą zobowiązani do uiszczenia należności celnych za fałszywie oznakowane produkty.

UE postanowiła nałożyć cła antydumpingowe na wszystkie produkty produkowane w Chinach przez firmy, które nie podpisały umowy o minimalnej cenie wynegocjowanej przez komisarza UE ds. handlu, Karela De Gucht, w wysokości do 65% kosztów produktów.

Organy celne podejrzewają, że niektórzy chińscy producenci będą produkować wafle, ogniwa i moduły solarne w Chinach, wysłać je do sąsiedniego kraju, a następnie próbować opisać je jako pochodzące nie z Chin, aby ominąć cła UE.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...