UE ostrzega przed oszustami z Chin

dodano: 2013-12-12 03:42 | aktualizacja: 2013-12-20 17:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: pv-magazine

panele Niemiecka kancelaria Rödl & Partner zwróciła uwagę na to, że importerzy będą zobowiązani do uiszczenia należności celnych za wszelkie nieoznakowane, ale tak naprawdę wykonane w Chinach produkty solarne. Wynika to z decyzji Unii Europejskiej. W wyniku decyzji UE w sprawie chińskich produktów solarnych, europejscy importerzy zostali ostrzeżeni, aby byli czujni na temat faktycznego pochodzenia towarów, które sprowadzają.Kancelaria w Stuttgarcie ostrzega przedsiębiorstwa z UE, importujące wafle krzemowe, ogniwa i moduły solarne z Azji Południowo-Wschodniej, aby mieli pewność miejsca produkcji wszelkich importowanych towarów, ponieważ to importerzy będą zobowiązani do uiszczenia należności celnych za fałszywie oznakowane produkty.

UE postanowiła nałożyć cła antydumpingowe na wszystkie produkty produkowane w Chinach przez firmy, które nie podpisały umowy o minimalnej cenie wynegocjowanej przez komisarza UE ds. handlu, Karela De Gucht, w wysokości do 65% kosztów produktów.

Organy celne podejrzewają, że niektórzy chińscy producenci będą produkować wafle, ogniwa i moduły solarne w Chinach, wysłać je do sąsiedniego kraju, a następnie próbować opisać je jako pochodzące nie z Chin, aby ominąć cła UE.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...