Kredyt od BOŚ na farmę wiatrową 40MW na Pomorzu

dodano: 2013-12-28 18:43 | aktualizacja: 2013-12-30 16:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: wnp.pl

bos_logo Bank Ochrony Środowiska podpisał długoterminową umowę na finansowanie dużej budowy farmy wiatrowej o mocy 40 MW. Zespół elektrowni wiatrowych powstanie na Pomorzu, na pograniczu gmin Stegna i Nowy Dwór Gdański. Udział BOŚ w finansowaniu tego projektu jest elementem realizacji strategii Banku w obszarze wspierania rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce. W historii Banku Ochrony Środowiska jest to jedna z największych transakcji w celu finansowania projektu farmy wiatrowej.Już 312MW z wiatru na Pomorzu.
Na koniec czerwca br. łączna moc elektrowni wiatrowych zainstalowanych w województwie pomorskim wyniosła 312 MW, park wiatrowy, w skład którego wejdzie 20 turbin typu V110, jest istotną inwestycją dla tego regionu. Turbiny zostaną dostarczone przez firmę VESTAS. Cały kompleks powstanie w obrębie miejscowości Tujsk i Żelichowo, na pograniczu gmin Stegna i Nowy Dwór Gdański w województwie pomorskim.

Kolejny duży projekt wsparty przez BOŚ.
Inwestycja w farmę wiatrową o mocy 40 MW to kolejny projekt, który wpisuje się w strategię rozwoju BOŚ Banku i pokazuje nasze zaangażowanie w promowanie energetyki opartej na odnawialnych źródłach energii. Cieszymy się, że jest to kolejna inwestycja z naszym udziałem, która przyczyni się do rozwoju regionu pomorskiego - mówi Krzysztof Telega, wiceprezes Banku Ochrony Środowiska.

To już trzecia farma wiatrowa Taiga Mistral.
Nowotna jest trzecią z kolei farmą wiatrową budowaną przez fundusz Taiga Mistral w Polsce. Dzięki temu projektowi nasz portfel osiągnie wielkość 90 MW. Jest to drugi projekt wiatrowy współfinansowany przez BOŚ Bank. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z bankiem i mamy nadzieję na kolejne wspólne projekty w przyszłości - mówi Grzegorz Skarżyński dyrektor inwestycyjny w Grupie Taiga Mistral.

Zakończenie prac planowane jest na 31.12.2014 r.
Nowotna Farma Wiatrowa Sp. z o. o., z która podpisała umowę z BOŚ Bankiem, to zarejestrowana w 2008 r. spółka celowa, powołana do budowy farmy wiatrowej w obrębie Tujska i Żelichowa. Udziałowcami spółki są fundusze private equity inwestujące w projekty związane z energetyką wiatrową. Dzięki finansowaniu z BOŚ Banku, firma ta postawi w ww. obszarze 20 turbin o mocy 2,00 MW każda.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Energia wiatrowa
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...