Bosch płaci za pozbycie się aleo solar

dodano: 2014-02-06 18:03 | aktualizacja: 2014-02-07 16:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: aleo solar

Aleo_Solar_www aleo solar AG, którego większościowym udziałowcem jest Robert Bosch GmbH, podpisał 5 lutego 2014 roku umowę sprzedaży znacznej części działalności operacyjnej grupy aleo solar do SCP Solar GmbH. SCP Solar GmbH jest spółką przejmującą w azjatyckim konsorcjum, obejmującym Sunrise Global Solar Energy Co. Ltd., CHOSHU Industry Co. Ltd. i Pan Asia Solar Ltd., które zgodziło się przekazać 13,5 mln euro w kapitale własnym do SCP Solar GmbH.SCP Solar GmbH zamierza zaoferować pracę około 200 pracownikom grupy aleo solar. aleo solar AG porozumiał się w sprawie ramowych planów socjalnych z radami zakładowymi w Oldenburgu i Prenzlau, choć nie ustalono jeszcze szczegółów. Firma transferowa ma dostosować się do działalności Prenzlau, z zastrzeżeniem uzyskania zgody lokalnej rady pracowników.

Umowa nie przyniesie żadnych zysków, a wręcz przeciwnie. Cena za sprzedaż zakładu produkcyjnego w Prenzlau, w tym środków trwałych, zapasów, znaków towarowych i praw własności intelektualnej, a także udziałów w spółce zależnej grupy aleo solar, wyniesie symboliczne 1 euro. Ze swojej strony aleo solar AG zobowiązuje się do zapłaty na rzecz nabywcy SCP Solar GmbH kwoty 10 mln euro.

Robert Bosch GmbH zgodził się zapłacić kompensatę w wysokości 31 mln euro do aleo solar AG w związku ze sprzedażą działalności operacyjnej.

Zamknięcie umowy sprzedaży podlega między innymi zatwierdzeniu urzędu antymonopolowego oraz walnego zgromadzenia aleo solar AG.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...