Bosch płaci za pozbycie się aleo solar

dodano: 2014-02-06 18:03 | aktualizacja: 2014-02-07 16:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: aleo solar

Aleo_Solar_www aleo solar AG, którego większościowym udziałowcem jest Robert Bosch GmbH, podpisał 5 lutego 2014 roku umowę sprzedaży znacznej części działalności operacyjnej grupy aleo solar do SCP Solar GmbH. SCP Solar GmbH jest spółką przejmującą w azjatyckim konsorcjum, obejmującym Sunrise Global Solar Energy Co. Ltd., CHOSHU Industry Co. Ltd. i Pan Asia Solar Ltd., które zgodziło się przekazać 13,5 mln euro w kapitale własnym do SCP Solar GmbH.SCP Solar GmbH zamierza zaoferować pracę około 200 pracownikom grupy aleo solar. aleo solar AG porozumiał się w sprawie ramowych planów socjalnych z radami zakładowymi w Oldenburgu i Prenzlau, choć nie ustalono jeszcze szczegółów. Firma transferowa ma dostosować się do działalności Prenzlau, z zastrzeżeniem uzyskania zgody lokalnej rady pracowników.

Umowa nie przyniesie żadnych zysków, a wręcz przeciwnie. Cena za sprzedaż zakładu produkcyjnego w Prenzlau, w tym środków trwałych, zapasów, znaków towarowych i praw własności intelektualnej, a także udziałów w spółce zależnej grupy aleo solar, wyniesie symboliczne 1 euro. Ze swojej strony aleo solar AG zobowiązuje się do zapłaty na rzecz nabywcy SCP Solar GmbH kwoty 10 mln euro.

Robert Bosch GmbH zgodził się zapłacić kompensatę w wysokości 31 mln euro do aleo solar AG w związku ze sprzedażą działalności operacyjnej.

Zamknięcie umowy sprzedaży podlega między innymi zatwierdzeniu urzędu antymonopolowego oraz walnego zgromadzenia aleo solar AG.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...