SolarBayern buduje farmę 1400 kW pod Bochnią

dodano: 2014-02-26 13:06 | aktualizacja: 2014-02-27 16:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: mojabochnia.pl/Rynek Infrastruktury

gierczyce_solar_bis W Gierczycach pod Bochnią trwają prace przy budowie farmy fotowoltaicznej o powierzchni 2 ha, gdzie zainstalowano 5600 paneli fotowoltaicznych. Inwestorem jest firma Krusz-Bud - jej właściciel, Piotr Iwulski, od wielu lat działa w branży drogowej. Ma to być jedna z największych elektrowni słonecznych w Polsce - jej moc to 1400 kW. Koszt farmy pod Bochnią to ponad 10,5 mln zł.Znacząca część pieniędzy na farmę pochodzi z dotacji unijnej. Wykonawcą zadania jest renomowana firma SolarBayern Polska. Aktualnie trwa montaż paneli, ale według planów już w kwietniu instalacja ma zacząć produkować prąd.

W bezpośrednim sąsiedztwie farmy fotowoltaicznej powstała także nowoczesna siedziba i hala produkcyjna firmy Nector. Jej właściciele w związku z planowanym wzrostem zatrudnienia będą mogli skorzystać z ulgi podatkowej ustanowionej przez Radę Gminy Bochnia dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.

W Gierczycach, na dwuhektarowej łące na której budowana jest farma fotowoltaiczna, inwestor jeszcze w 2008 r. miał zamiar wcześniej wybudować zakład produkcji masy bitumicznej. Pomysł Piotra Iwulskiego, właściciela firmy Krusz - Bud, spotkał się z protestami mieszkańców i nic nie wyszło z pierwotnej budowy. Wójt gminy Bochnia nie był entuzjastą tego pomysłu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...