KGHM z farmą fotowoltaiczną 200kW

dodano: 2014-04-03 20:07 | aktualizacja: 2014-04-05 20:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: wnp.pl

panele W połowie maja 2014 roku przewidziano odbiór II etapu budowy farmy fotowoltaicznej spółki Energetyka o łącznej mocy 200 kW. Adam Witek, prezes spółki Energetyka, wchodzącej w skład grupy kapitałowej KGHM, nie wyklucza budowy kolejnych farm fotowoltaicznych. Łączny koszt farmy oscyluje wokół 1 mln zł.Na razie spółka Energetyka prowadzi pilotażową budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 200 kW, z zastosowaniem ogniw I i II generacji. Ogniwa I generacji już są podłączone do sieci i produkują energię. Zainstalowane ogniwa II generacji w połowie maja zostaną włączone do sieci. Spółka Energetyka koncentruje się na nabywaniu kompetencji pozwalających na samodzielny rozwój kolejnych farm PV. Dlatego spółka nie wyklucza budowy kolejnych farm fotowoltaicznych.Po uchwaleniu ustawy o OZE i analizie uzyskanych wyników produkcji z własnych farm fotowoltaicznych, podjęte zostaną decyzje w zakresie budowy farm fotowoltaicznych dużej mocy. Przewiduje się również rozwój w małe rozproszone instalacje PV, pracujące na potrzeby własne spółki.

KGHM to nie tylko farmy fotowoltaiczne, ale trwają rozważania dotyczące budowę elektrowni na biomasę, ale z braku ustawy o OZE te inwestycje również zostały wstrzymane. Grupa buduje natomiast farmę wiatrową o mocy 34,5 MW.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...