Jaguar Land Rover inwestuje w panele słoneczne

dodano: 2014-04-09 16:05 | aktualizacja: 2014-04-09 17:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Jaguar

Jaguar Jaguar Land Rover zakończył instalację największego w Wielkiej Brytanii systemu paneli słonecznych na dachu na swoim nowym centrum produkcji silników w biznes parku I54 South Staffordshire. Na dachu centrum produkcji silników zamontowano ponad 21.000 paneli fotowoltaicznych, o mocy 5,8 MW. W planach jest rozbudowa instalacji do 6,3 MW do końca 2014 roku.Szacuje się, że system spełni ponad 30 proc. zapotrzebowania nowego centrum na energię. To jest równoważne energii potrzebnej do zasilania ponad 1.600 gospodarstw domowych. Panele fotowoltaiczne przyczynią się do redukcji emisji CO2 o ponad 2400 ton rocznie.

Centrum produkcji silników znajdujące się w samym sercu Wielkiej Brytanii jest pierwszym nowym zakładem Jaguar Land Rover, który został zbudowany od podstaw. Obiekt stanowi inwestycję o wartości ponad 500 mln funtów i stworzy 1.400 nowych miejsc pracy, kiedy zakład osiągnie pełną wydajność.

Światowej klasy zakład będzie produkować pierwszą rodzinę silników premium o zaawansowanej technologii - Ingenium. Będą one w pełni zaprojektowane i wykonane przez Jaguar Land Rover dla ekskluzywnych zastosowań w przyszłych pojazdach firmy. Jaguar XE, debiutujący w 2015 roku, będzie pierwszym pojazdem wyposażonym w te czterocylindrowe silniki.

Centrum produkcji silników Jaguar Land Rover wykorzystuje nowoczesne systemy grzewcze i oświetleniowe zaprojektowane tak, aby zminimalizować zapotrzebowanie na energię. W tym celu zastosowano między innymi izolowaną okładzinę. Aby zmaksymalizować ilość wpadającego światła dziennego, zastosowano specjalną konstrukcję dachu. Wykorzystano też automatyczne żaluzje, aby zapewnić naturalną wentylację. Przewidziano również stały monitoring ilości zużywanej energii, zarówno w przypadku energii elektrycznej jak i gazu ziemnego.

Jaguar Land Rover planuje stworzyć na zewnątrz budynku korytarz ekologiczny, aby umożliwić naturalny przepływ gatunków z jednej strony na drugą. Ponadto w planach jest ułożenie martwych pni drzew, stosów gałęzi, etc. co stworzyłoby warunki do zasiedlania się małych ssaków, bezkręgowców, płazów, nietoperzy i ptaków.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...